Hakkımızda

   Sakarya Kültür ve Eğitim Vakfı (SAKEV) her ne kadar 2012 yılında tescil edilmiş bir vakıf olsa da, aslında ilk nüveleri 1950'li yıllarda rahmetli Musa ALEMDAROĞLU ve bir grup hizmet sevdalısı arkadaşları tarafından atıldı.


   1979 yılında Sakarya Eğitim Vakfı (SEV) adıyla kurumsallaşarak Sakarya'ya seçkin hizmetler veren vakfımız, Sakarya Gençlik Teşkilatı (SGT) ile özellikle gençlerimize ilim ve ahlak aşılayarak vatanperver ve

milliyetperver nesillerin yetişmesine öncülük etmiştir. 2012 Yılından itibaren, daha güçlü imkanlar ve yenilenen vizyonu ile Sakarya Kültür ve Eğitim Vakfı (SAKEV) adı ile hizmetlerine devam etmektedir.

   Kurulduğu günden bu yana; "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" ve "İnsan bu kâinata ilim ve dua vasıtasıyla terakki etmek için gönderilmiştir" ilkeleri ekseninde, insanların milli ve manevi değerlere sahip, inançlı ve kültürlü, vatanperver fertler olarak yetişmesine katkı sağlayacak her türlü eğitim ve kültür faaliyetinin

yapılmasına vesile olmak misyonu çerçevesinde, yüzlerce konferans, seminer ve paneller düzenlemiş, muhtaçlara burs ve yardımlarla desteklerde bulunmuş, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanısıra, devletimizin çağrısı doğrultusunda birçok ülkeye ayni ve nakdi yardım faaliyetlerinde bulunmuştur.

   Tüm bu faaliyetlerinde, milli birlik ve beraberlik şuuru içerisinde "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet" ideali ile hareket etmeye devam etmektedir.


   SAKEV olarak hedefimiz; vizyonumuz çerçevesinde, bu gayret ve hizmetleri, öncelikle Sakarya vilayetinde her ilçeye, her mahalleye ve her haneye, sonra da tüm Türkiye'ye ve Dünya'ya ulaştırmaktır.

Gayret bizden, tevfik ve inayet Allah(cc)'tandır.