VAKIF BİNALARIMIZDA YAPILACAK FAALİYETLERDE KORONAVİRÜS RİSKİNE KARŞI UYULMASI GEREKEN 7 TEDBİR

1 Derslere maske ile gelinmesi, dershanelere giriş ve çıkışlarda, ders dinlemek için oturduğumuzda fizikî mesafeye dikkat edilmesi..

2  Derslerde tokalaşma ve musafaha yapılmaması.. 15 yaşından küçük çocukların derslere getirilmemesi..

3 Derse gelenlerin, girişlerde bulunan dezenfektan türü temizlik maddelerini kullanması yada dershaneye girer girmez ellerin güzelce yıkanması.. Ders yapılacak yerlerin havalandırılmasına dikkat edilmesi.

4 65 yaş üstü olanların, kronik rahatsızlığı olanların, grip, nezle, ateş, baş ağrısı olanların ve kendini halsiz ve hasta hissedenlerin; hem kendilerinin hem de diğer insanların sağlığını tehlikeye atmamaları için derslere iştirak etmemeleri..

5 Mümkün mertebe namazların evde kılınması, illâ kılınacaksa safta duranlar arasında 1.5-2 metre mesafe olmasına dikkat edilmesi, namazda mutlaka maske takılması ve abdestliklerin kullanımını asgariye indirmek için derse abdestli gelinmesi..

6 Dershanelerde dersin yapılacağı yerde bulunulması, zaruret olmadığı takdirde başka yerlere girilip çıkılmaması..

7 Çay ve meyve ikram edilmemesi..Eğer çay ikram edilecekse tedbirli şekilde ikram edilmesi ve kalabalık oluşturmadan, mesafeye dikkat ederek içilmesi.. 

 
Pandemi süreci, dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam etmektedir. Devletimizin ve Bilim Kurulu üyelerinin belirttiği tedbirlere riayet etmemiz, üzerimize düşen bir mükellefiyettir.

  TEVEKKÜL, ESBABI BÜTÜN BÜTÜN TERKETMEK DEĞİLDİR (Sözler)